TRAC Football Scoreboard

Please download the ScoreStream App on Apple or Android phones to help keep the scoreboard updated throughout the night. You can also text over score updates to 419-230-0241.

2018 TRAC Boys Soccer All-Conference Teams

TRAC Player of the Year: Spencer Straka – St. Francis – Sr.
TRAC Goalkeeper of the Year: Brian Rutkowski – St. John’s Jesuit – Sr.
TRAC Co-Coaches of the Year: Zach Soncrant – Clay & Tom Shook – St. John’s Jesuit

First Team
Spencer Straka – St. Francis de Sales – Sr.
Brian Rutkowski – St. John’s Jesuit – Sr.
Eli Shope – St. John’s Jesuit – Sr.
Aaron Swerlein – St. Francis de Sales – Sr.
Brady Shenise – Findlay – Sr.
Dane Kalman – St. John’s Jesuit – Sr.
Ruger Wamer – Clay – Jr.
Abdi Faqi – St. John’s Jesuit – Sr.
Mason Orians – Central Catholic – Sr.
Dylan Brady – Fremont Ross – Sr.
Dominik Fadell – Whitmer – Jr.
Carson Dale – Findlay – So.
Jarrett Puckett – St. Francis de Sales – Jr.
Keeghan Calkins – Clay – So.

Second Team
Alex Zysik – St. Francis de Sales – Sr.
Cole Mericle – Lima Senior – Sr.
Jacob Gangle – Findlay – Jr.
Joey Akpunonu – St. John’s Jesuit – Jr.
Usman Khan – St. John’s Jesuit – Sr.
Zach Row – Clay – Sr.
Noah Sharrit – St. Francis de Sales – Jr.
Aidan Lewis – Whitmer – Sr.
Mason DeWalt – Fremont Ross – Jr.
Brett Bishop – Central Catholic – Jr.
Kevin Kuhn – Findlay – Sr.
Deion Vartorella – St. John’s Jesuit – Jr.
Kristian Mendoza – Whitmer – Jr.
Zach Rowe – Clay – Jr.

Honorable Mention
Carl Pierce – Central Catholic – Jr.
CJ Buchele – Central Catholic – Jr.
Jake Montanaro – Central Catholic – Sr.
Todd Gyurke – Clay – Sr.
Brody Leichty – Clay – Sr.
Caleb Bradley – Clay – Sr.
Devin Snyder – Findlay – Sr.
Mitchell Meyer – Findlay – Sr.
Andrew McCormick – Findlay – Sr.
Isaac Minor – Fremont Ross – Jr.
Cesar Flores – Fremont Ross – Jr.
Caleb Bennison – Fremont Ross – Sr.
Caden Fry – Lima Senior – Jr.
Micah Rex – Lima Senior – Sr.
Josh Keys – Lima Senior – So.
Emmett Culp – St. Francis de Sales – Sr.
Ryan Conway – St. Francis de Sales – Sr.
Nick Kenner – St. Francis de Sales – Jr.
Ben Adams – St. John’s Jesuit – Sr.
Justin Batdorf – St. John’s Jesuit – Sr.
Scott Zibbel – St. John’s Jesuit – Sr.
Austin Gibbons – Whitmer – So.
Gaven Sloan – Whitmer – So.
Donald Wingate – Whitmer – So.

2018 TRAC Girls Soccer All-Conference Teams

TRAC Player of the Year: Ashley Barron – Notre Dame Academy – Sr.
TRAC Goalkeeper of the Year: Kennedy Slovak – Clay – Jr.
TRAC Coach of the Year: Don Hess – Clay

First Team
Ashley Barron – Notre Dame Academy – Sr.
Kennedy Slovak – Clay – Jr.
Payton Rigg – Clay – Jr.
Chase Ebanks – Findlay – Sr.
Grace Turski – St. Ursula Academy – Jr.
Rylee Clark – Clay – Sr.
Hannah Miller – Notre Dame Academy – Jr.
Morgan Beyer – Central Catholic – Sr.
Sydney Rudolph – St. Ursula Academy – Jr.
Morgan Henkle – Whitmer – Sr.
Emma Hoyt – Notre Dame Academy – So.
Morgan Kirk – Findlay – Sr.
Madison Mlsna – Findlay – Sr.
Bella Mabry – Clay – So.

Second Team
Miranda Sullivan – St. Ursula Academy – So.
Kendra Wurm – Findlay – Sr.
Lily Turski – St. Ursula Academy – Jr.
Tayler Wells – Central Catholic – So.
Rachel Spencer – Notre Dame Academy – Jr.
Lauren Clark – Clay – So.
McKenna Mee – Whitmer – Sr.
Alyssa Stark – Notre Dame Academy – Jr.
Livi Hurst – Central Catholic – Fr.
Gracie Tate – Whitmer – Sr.
Kailyn Cibrowski – Clay – Fr.
Caitlin Fraley – Findlay – Sr.
Meredith Foster – St. Ursula Academy – So.
Alli Currey – St. Ursula Academy – Jr.

Honorable Mention
Melanie Whipple – Central Catholic – Jr.
Sydney Lang – Central Catholic – Sr.
Chloe Shaffer – Central Catholic – Sr.
Jayla Musselman – Clay – Sr.
Jenna Vislay – Clay – Jr.
Caitlyn Kulwicki – Clay – So.
Kaylee Brodine – Findlay – So.
Ellie Zawisza – Findlay – Jr.
Emma Heidlebaugh – Findlay – Jr.
Sophie Collison – Fremont Ross – Sr.
Kelby Bickley – Fremont Ross – Sr.
Justine Michael – Fremont Ross – Sr.
Morgan Twining – Lima Senior – Sr.
Janae Saavedra – Lima Senior – Sr.
Jenna Wentling – Lima Senior – Jr.
Aishlin Armstrong – Notre Dame Academy – Jr.
Sydney Unverferth – Notre Dame Academy – Sr.
Iliana Calcamuggio – Notre Dame Academy – Fr.
Molly Calgie – St. Ursula Academy – Sr.
Grace Anne Poturalski – St. Ursula Academy – Sr.
Olivia DelVerne – St. Ursula Academy – So.
Gillian Thacker – Whitmer – Sr.
Cloe Ries – Whitmer – Jr.
Danielle Pluszczynski – Whitmer – Sr.

2018 TRAC Girls Tennis All-Conference Teams

TRAC Player of the Year: Ava McQuillin, Central Catholic
TRAC Coach of the Year: Lisa Bialoruci, Central Catholic

First Team
Ava McQuillin, Central Catholic
Maverick Delp, Central Catholic
Rachel Gorman, Central Catholic
Bella Spinazze, Central Catholic
Mady Arquette, Clay
Tori Gallagher, Clay
CC Patton, Notre Dame Academy
Olivia Assenmacher, Notre Dame Academy
Libby Barrow, St. Ursula Academy
Ava Moore, St. Ursula Academy

Second Team
Julia Loeb, Notre Dame Academy
Erin Sturgeon, Notre Dame Academy
Gretchen Gmitter, Notre Dame Academy
Gracie Bennett, Notre Dame Academy
Tierney Sturgeon, Notre Dame Academy
Ellie Hire, Central Catholic
Gillian Gallagher, Fremont Ross
Lily Abdoo, Fremont Ross
Lauren Spaeth, Findlay
Amy Kimura, Whitmer

Honorable Mention
Kenzie Arquette, Clay
Berlin Swaisgood, Fremont Ross
Sophia Biggins, Fremont Ross
Maddie Terry, Whitmer
Kylie Burgess, Whitmer
Kate McNerney, St. Ursula Academy
Teagan McCready, St. Ursula Academy
Megan Earhart, Findlay
Izzy Zalat, Findlay
Molly Hunter, Central Catholic
Molly Mattimoe, Central Catholic
Hailey Bartels, Lima Senior
Tatiana Goston, Lima Senior

2018 OHSAA Football Computer Rankings – Week 8

The 4th weekly OHSAA Football Computer Rankings were released and 3 TRAC schools are in the top 8 in their region.

Division I, Region 2
6. Whitmer, 12. Findlay

Division II, Region 6
1. Central Catholic, 7. St. John’s Jesuit, 11. St. Francis de Sales, 13. Fremont Ross, 26. Clay, 27. Lima Senior

Complete 2018 OHSAA Football Computer Rankings

2018 TRAC Cross Country Championships

Boys
1. Whitmer 35, 2. St. Francis de Sales 50, 3. St. John’s Jesuit 85, 4. Fremont Ross 85, 5. Findlay 114, 6. Clay 173, 7. Lima Senior 187, 8. Central Catholic NTS
TRAC Individual Champion: Jacob Harris, Whitmer

Girls
1. Notre Dame Academy 47, 2. St. Ursula Academy 63, 3. Findlay 73, 4. Clay 83, 5. Whitmer 134, 6. Fremont Ross 141, 7. Central Catholic 188, 8. Lima Senior 236
TRAC Individual Champion: Lauryn Mick, Notre Dame Academy

Complete Results

Whitmer Boys Cross Country – 2018 TRAC Champions

Notre Dame Academy Girls Cross Country – 2018 TRAC Champions

2018 OHSAA Volleyball Tournament Brackets

Division I
Millbury District
Lima Senior, St. Ursula Academy, Clay

Napoleon District
Findlay, Fremont Ross, Notre Dame Academy, Whitmer

Division II
Findlay District
Central Catholic

2018 OHSAA Football Computer Rankings – Week 7

The 3rd weekly OHSAA Football Computer Rankings were released and 3 TRAC schools are in the top 8 in their region.

Division I, Region 2
7. Whitmer, 12. Findlay

Division II, Region 6
1. Central Catholic, 6. St. John’s Jesuit, 10. St. Francis de Sales, 13. Fremont Ross, 25. Clay, 26. Lima Senior

Complete 2018 OHSAA Football Computer Rankings

10/6 Girls Soccer Scores

Eastwood at Central Catholic
Ontario at Clay
Ashland 4 Findlay 0
Fremont Ross 4 Clyde 1
Lima Central Catholic 10 Lima Senior 0
Notre Dame Academy 2 Anthony Wayne 2
St. Ursula Academy 2 Hathaway Brown 1

10/6 OHSAA Girls Tennis Sectionals

Division I Findlay Sectional 1
District Qualifiers: Four singles and four doubles teams from each Sectional Tournament to the District at Bowling Green State University.
Findlay, Lima Senior
Brackets: Singles | Doubles
District Qualifiers:
Singles: none
Doubles: 4. Coleman/Stocker, Findlay

Division I Fremont Sectional 1
District Qualifiers: Four singles and four doubles teams from each Sectional Tournament to the District at Bowling Green State University.
Clay, Fremont Ross
Brackets: Singles | Doubles
District Qualifiers:
Singles: 1. Mady Arquette, Clay; 2. Tori Gallaher, Clay
Doubles: 4. Berlin Swaisgood/Sophia Biggins, Fremont Ross

Division I Fremont Sectional 2
District Qualifiers: Four singles and four doubles teams from each Sectional Tournament to the District at Bowling Green State University.
Notre Dame Academy, St. Ursula Academy, Whitmer
Brackets: Singles | Doubles
District Qualifiers:
Singles: 1. Libby Barrow, St. Ursula Academy; 2. Tierney Sturgeon, Notre Dame Academy; 3. Gretchen Gmitter, Notre Dame Academy; 4. Erin Sturgeon, Notre Dame Academy
Doubles: 1. CC Patton/Olivia Assenmacher, Notre Dame Academy; 2. Julia Loeb/Gracie Bennett, Notre Dame Academy; 3. Kate Harms/Allie Myers, St. Ursula Academy; 4. Kate McNerney/Tatum Talboo, St. Ursula Academy

Division II Ottawa Hills Sectional
District Qualifiers: Four singles and four doubles teams from each Sectional Tournament to the District at Bowling Green State University.
Central Catholic
Brackets: Singles | Doubles
District Qualifiers:
Singles: 1. Ellie Hire, Central Catholic
Doubles: 1. Ava McQuillin/Maverick Delp, Central Catholic; 2. Bella Spinazze/Rachel Gorman, Central Catholic

2018 OHSAA Football Computer Rankings – Week 6

The 2nd weekly OHSAA Football Computer Rankings were released and 3 TRAC schools are in the top 8 in their region.

Division I, Region 2
8. Whitmer, 10. Findlay

Division II, Region 6
1. Central Catholic, 7. St. John’s Jesuit, 10. St. Francis de Sales, 12. Fremont Ross, 24. Clay, 25. Lima Senior

Complete 2018 OHSAA Football Computer Rankings