trac_track_1502016 TRAC Track & Field Championships hosted by Fremont Ross
Boys
1. St. John’s Jesuit 140, 2. Central Catholic 100, 3. Fremont Ross 93, 4. Whitmer 81.5, 5. Lima Senior 76, 6. St. Francis de Sales 70, 7. Findlay 54.5, 8. Clay 45

2016_StJohnsJesuit_TRAC_Track_Champs

Girls
1. Notre Dame Academy 132.5, 2. Whitmer 97, 3. Lima Senior 90, 4. Fremont Ross 82.5, 5. Central Catholic 80, 6. Clay 77.5, 7. Findlay 74.5, 8. St. Ursula Academy 28

2016_NDA_TRAC_Track_Champs

Complete Results

Individual TRAC Champions
Boys
4×800 Meter Relay: St. John’s Jesuit (Ben Clark/Dominic Bier/Vamsi Chodisetty/Jake Barnes)
110 Meter Hurdles: Arthur Greenlee, Central Catholic
100 Meter Dash: Jaden Walker, Lima Senior
4×200 Meter Relay: Lima Senior (Jaden Walker/Ruben Flowers III/Bryan Mays Jr./Rico Stafford)
1600 Meter Run: Isaiah Gaines, Findlay
4×100 Meter Relay: Central Catholic (Marcus Easterly/Darion Greer/Deion Greer/Kea’Shaun Phillips)
400 Meter Dash: Rico Stafford, Lima Senior
300 Meter Hurdles: Arthur Greenlee, Central Catholic
800 Meter Run: Jake Barnes, St. John’s Jesuit
200 Meter Dash: Jaden Walker, Lima Senior
3200 Meter Run: Isaiah Gaines, Findlay
4×400 Meter Relay: Fremont Ross (Jared Fox/Jaylen Spencer/Jalen Sims/Oliver Ellis)
Shot Put: Corey Pargo, St. John’s Jesuit
Discus Throw: Javian Martin, Central Catholic
Long Jump: Tycen Anderson, St. John’s Jesuit
High Jump: Ruben Flowers III, Lima Senior
Pole Vault: Tyler Schell, Fremont Ross

Girls
4×800 Meter Relay: Clay (Haley Hess/Sydney Hess/Allison Reichert/Meradith Wisniewski)
100 Meter Hurdles: Mikaela Ramsey, Findlay
100 Meter Dash: Maria Horn, Notre Dame Academy
4×200 Meter Relay: Lima Senior (Itayia Harris/Jelisa Austin/Kamry Brown/Corion McDonald-Gordon)
1600 Meter Run: Haley Hess, Clay
4×100 Meter Relay: Notre Dame Academy (Taylor Diggins/Safiya Dzotsi/Ashley Barron/Maria Horn)
400 Meter Dash: Simone Green, Central Catholic
300 Meter Hurdles: Julia Kimmel, Whitmer
800 Meter Run: Haley Hess, Clay
200 Meter Dash: Vanashia Elkins, Fremont Ross
3200 Meter Run: Stephanie Sherman, Notre Dame Academy
4×400 Meter Relay: Central Catholic (Anna Kovacs/Megan Hanenkrath/Nakiya Taylor-McGee/Simone Green)
Shot Put: Ricquel Williams, Lima Senior
Discus Throw: Matallyn Overmyer, Fremont Ross
Long Jump: Claire Tipton, Notre Dame Academy
High Jump: Mariah Hopings, Whitmer
Pole Vault: Amber Otermat, Fremont Ross